5 داستان درمورد ست حوله دخترانه که تا کنون نشنیده اید

ست حوله دخترانه یکی از مهم ترین لوازم حمام و ملزومات مراقبت شخصی است و برای انتخاب بهترین نوع حوله باید پاسخ یک سوال مهم را بدانید؛ معیارهای اساسی برای خرید یک حوله با کیفیت چیست؟

در این وبلاگ از انساج، علاوه بر بهترین حوله های خانگی که از فروشگاه انساج به شما پیشنهاد می کنیم، به مهم ترین استانداردهای بین المللی اشاره می کنیم که به شما در انتخاب حوله مناسب برای نیازهایتان کمک می کند.

آیا همه حوله ها فقط از پنبه ساخته می شوند؟

بیشتر حوله ها از پارچه پنبه ای کامل ساخته می شوند (ما از پنبه مرغوب ترکیه در منسوجات استفاده می کنیم)، اما برخی از مواد دیگری که به پنبه اضافه می شود نیز در ساخت آنها گنجانده شده است، مانند میکروفیبر، مخمل (مخمل پنبه ای) و غیره.

این مواد روی بافت نخ های حوله، اندازه و وزن، نرمی، سرعت جذب آب و قابلیت خشک شدن آن ها تاثیر می گذارد و از آن ها چند نوع حوله وجود دارد که به تفصیل به آنها اشاره می کنیم.

ست حولخ دخترانه

معیاری که تعیین می کند یک حوله چقدر آب را جذب می کند چیست؟

(گرم بر متر مربع) GSM وزن حوله مهمترین معیار برای سنجش کیفیت آن است و نماد آن

منظور از تراکم سطح پارچه (یعنی تارهای تشکیل دهنده حوله) است، هر چه تراکم بیشتر باشد، وزن حوله بیشتر است و پنبه جزء اصلی است و بنابراین جذب آن بیشتر است، اما قابلیت خشک شدن آن پس از استفاده کمتر است (به دلیل وزن پارچه نخی) و برعکس هر چه وزن حوله کمتر شود، قابلیت جذب آب آن کاهش می یابد، اما پس از استفاده سریعتر خشک می شود.

اندازه حوله معمولا بین 300 تا 900 GSM (گرم بر متر مربع) است و هرچه وزن حوله کمتر باشد، اندازه آن سبکتر و جذب کمتری دارد و هر چه وزن بیشتر باشد، چگالی آن بیشتر و جذب آن بیشتر می شود.